پایش
یکشنبه 24 تیر 1403
OPEN ACCESS

درباره ما

معرفی
«نشریه پایش» مجله‌ای علمی ـ پژوهشی، وابسته ‌به پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی است. این نشریه ابتدا در قالب فصلنامه و از سال ۱۳۹۱ به صورت دوماهنامه به زبان فارسی منتشر می‌شود و در برگیرنده مقالات مرتبط با شاخه‌های مختلف علوم بهداشتی است. علاقمندان، پژوهشگران و صاحب‌نظران محترم علوم بهداشتی می‌توانند مقالات خود را با رعایت کامل اصول و موارد زیر به آدرس نشریه ارسال نمایند تا پس از بررسی، در صورت تأیید در نوبت چاپ قرار گیرد. بدیهی است عدم رعایت اصول ذکر شده موجب عدم پذیرش یا تأخیر درمراحل بررسی علمی، چاپ و انتشار مقالات دریافتی خواهد گردید.

نمایه‌ها
این مجله در بانک‌های اطلاعاتی معتبر از جمله Scopus پذیرفته شده است.

نحوه ارسال مقالات
نویسندگان محترم باید از طریق تارگاه نشریه به نشانی http://www.payeshjournal.ir مقالات خود را به صورت برخط (On-line) جهت بررسی ارسال نمایند و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با نشریه تماس حاصل نمایند.

مراحل بررسی و انتشار مقالات
بعد از دریافت مقالات از طریق برخط (On-line) در صورت رعایت اصول ذکر شده در راهنمای نویسندگان و تأیید از نظر همخوانی با اهداف علمی مجله توسط سردبیر، در مورد ارسال به داوری و یا اعلام عدم پذیرش، در هیأت تحریریه تصمیم گیری می‌گردد. در صورت تأیید برای ارسال به داوری، هر مقاله برای دو داور صاحبنظر در زمینه مربوط، ارسال می‌شود. پس از بررسی و اعلام نتایج توسط داوران، در صورت موافقت قطعی هر دو داور و تأمین نظرات آنان از سوی نویسنده پاسخگو، پذیرش نهایی صورت گرفته و پس از اعلام به نویسنده محترم، در نوبت چاپ قرار خواهد گرفت. در صورت عدم همخوانی نظرات داوران با یکدیگر و یا ایجاد اختلاف نظر بین داور یا داوران با نویسنده، مقاله جهت تصمیم گیری نهایی برای داور سوم، یکی از اعضای محترم هیأت تحریریه و یا سردبیر  ارسال خواهد گردید.

ملاحظات اخلاقی
پایش در انتشار مقالات به ملاحظات اخلاقی پایبند بوده و با هرگونه سرقت علمی و موارد مشابه از "راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی علوم پزشکی کشور" تهیه شده توسط کمیته اخلاق کشوری اخلاق در پژوهش های علوم پزشکی و کمیته بین المللی اخلاق در نشر  Committee on Publication Ethics (COPE) پیروی می کند. http://publicationethics.org

مالکیت معنوی
مالکیت معنوی کلیه مقالات منتشره در پایش متعلق به نویسنده (گان) خواهد بود.
• نویسنده (گان) به پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی به عنوان ناشر مجله پایش اجازه می دهند تا مقالات آنان را منتشر کند. License
• با انتشار مقاله در پایش نویسنده (گان) مقالات موافقت می‌نمایند تا مقالات آنان بدون هیچ محدودیتی مورد استفاده و بهره برداری خوانندگان قرار گیرد مشروط بر آنکه خوانندگان نیز در ارجاع به مقالات مورد بهره برداری با ذکر کامل نام نویسندگان، نام مقاله و سایر مشخصات آن را به درستی مشخص نمایند.
• پایش در مورد مالکیت معنوی از دستورالعمل The Creative Commons Attribution-NonCommercial ۴.۰  International پیروی میکند. https://creativecommons.org/licenses/by-nc/۴.۰

هزینه چاپ مقاله
در حال حاضر مجله پایش برای انتشار مقالات پذیرفته شده وجهی دریافت نمی‌کند. پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی هزینه انتشار مقالات را به عهده گرفته است.
Main Image

پایش

1403، دوره23، شماره3

شاپای چاپی: 1680-7626

شاپای الکترونیکی: 2008-4536

مدیرمسئول و سردبیر: علی منتظری

مدیر داخلی: آرزو  اسدی
 

مشاهده ی آخرین شماره

پایگاه های مرتبط

اطلاعات نشریه

 • آخرین شماره: 1403، دوره 23، شماره3
 • شاپای چاپی: 1680-7626
 • شاپای الکترونیکی: 2008-4536
 • مدیر مسئول و سردبیر: علی منتظری
 • مدیر اجرایی: آرزو اسدی
 • صاحب امتیاز: جهاد دانشگاهی

آمار سایت

 • کل کاربران ثبت شده: 2026 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • میهمانان در حال بازدید: 254 کاربر
 • تمام بازدید‌ها: 14460216 بازدید
 • بازدید 24 ساعت قبل: 12051 بازدید

ورود به سایت

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق