چهارشنبه 19 مرداد 1401
OPEN ACCESS
دوره 6، شماره 1 - ( زمستان 1385 )                   جلد 6 شماره 1 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Holakoi Naeini K., Moradi A.. Knowledge, attitude and practice of pedestrians about driving laws in Tehran. Payesh. 2007; 6 (1)
URL: http://payeshjournal.ir/article-1-719-fa.html
کورش هلاکوئی نائینی ، علی مرادی . آگاهی، نگرش و عملکرد عابرین پیاده در زمینه رعایت مقررات راهنمائی و رانندگی در عبور از محدوده چهارراه‌های اصلی شهر تهران. پایش. 1385; 6 (1)

URL: http://payeshjournal.ir/article-1-719-fa.html


چکیده:   (4904 مشاهده)
بر اساس آمارهاي معاونت راهنمائي و رانندگي نيروي انتظامي در سال 1381 در كل كشور 796 عابر پياده در اثر تصادفات رانندگي جان خود را از دست داده‌اند كه 399 نفر(50 درصد) مربوط به معابر درون شهري و397 نفر(50 درصد)آنها مربوط به معابر برون شهري بوده است.
با توجه به اين وضعيت، مطالعه حاضر به منظور تعيين سطح آگاهي، چگونگي نگرش و عملكرد عابرين پياده در مورد مقررات راهنمائي و رانندگي در شهر تهران انجام گرفت. مطالعه از نوع مقطعي بوده و جامعه هدف، عابرين پياده در شهر تهران بوده‌اند. نحوه نمونهگيري به صورت غير احتمالي آسان بوده و حجم نمونه مورد نياز 576 نفر تعيين گرديد.
در آناليز تحليلي براي تعيين ارتباط متغيرهاي كيفي از آزمون كاي دو و در صورت لزوم از شاخص ميزان بخت (Odds Ratio-OR) و حدود اطمينان آن استفاده شد. پايايي سؤالات در هر حيطه با استفاده از شاخص آلفاي كرونباخ مورد بررسي قرار گرفت.
در مجموع 580 عابر مورد بررسي قرار گرفتند. به ترتيب 7/66، 7/60 و 8/54 درصد از افراد مورد بررسي داراي آگاهي، نگرش و عملكرد مناسب در زمينه مقررات راهنمائي و رانندگي بوده‌اند. پس از حذف اثر متغيرهاي مخدوش كننده با استفاده از مدل رگرسيون لجستيك، آگاهي و نگرش عابرين در زمينه مقررات راهنمائي و رانندگي از نظر آماري داراي ارتباط معني‌دار بود. اما ارتباط معني‌داري بين نگرش و عملكرد آنها مشاهده نشد. آگاهي عابرين مورد بررسي در مورد مقررات راهنمائي و رانندگي با تحصيلات و شغل آنها مرتبط بود. همچنين ارتباط سن با نگرش و ارتباط جنس، تحصيلات و شغل با عملكرد آنها از نظر آماري معني‌دار بود.
اين مطالعه نشان داد عملكرد عابرين در شهر تهران در زمينه مقررات راهنمائي و رانندگي ضعيف است. نكته قابل ذكر ديگر روند كاهشي در نسبت وضعيت مطلوب از آگاهي به نگرش و از نگرش به عملكرد است. با توجه به اهميت نقش عوامل انساني در وقوع سوانح و حوادث ترافيكي، بهترين روش جهت كاهش وقوع اين گونه حوادث به‌كارگيري برنامه‌هاي پيشگيرانه و آموزشي است. با استفاده از نتايج چنين تحقيقاتي مي‌توان به نحو بهتر و هدفمند‌تري چنين برنامه‌هايي را طراحي و اجرا نمود و در نهايت نگرش، رفتار و شيوه‌هاي زندگي مردم را در زمينه ترافيك ارتقا بخشيد.
متن کامل [PDF 207 kb]   (2722 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: پزشکی
پذیرش: 1397/9/7 | انتشار: 1385/10/25

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | Payesh (Health Monitor)

Designed & Developed by : Yektaweb