دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
OPEN ACCESS

XML English Abstract Print


مرکز پژوهش های سلامت مبتنی بر مشارکت جامعه، پژوهشکده کاهش رفتار پرخطر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران
چکیده:   (44 مشاهده)
مقدمه: تصمیم‌گیری دربارۀ ویژگی‌های نظام پاداش، از چالش‌های اصلی سازمان‌های امروزی است، در این راستا مطالعۀ حاضر باهدف طراحی و ارائۀ یک مدل برای نظام پاداش‌دهی به کارکنان بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام گرفت.
مواد و روش کار: این پژوهش طی دو مرحله از اردیبهشت‌‌ماه 1393 تا دی‌ماه 1395 در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام گرفت. در این مطالعه، پژوهشگران براساس مصاحبۀ نیمه‌ساختاریافته با ذی‌نفعان و صاحب‌نظران، محورهای اصلی نظام پاداش‌دهی را شناسایی کردند؛ سپس لیست معیارهای پاداش‌دهی نهایی تعیین شده و وزن هر معیار  با استفاده از «تحلیل مقایسۀ زوجی» محاسبه شد. به منظور شناسایی الزامات اجرایی مدل، در یکی از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران مطالعه مقدماتی انجام شد.
یافته ها: ابعاد اصلی مدل پیشنهادی این مطالعه شامل امتیازدهی، تعیین نوع پاداش، استقرار الزامات اجرایی (شامل: تعیین ساختار و فرایند)، اطلاع‌رسانی و ارزشیابی بود که پس از مطالعه مقدماتی الگو، معیارها و روش امتیازدهی آن اصلاح شد.
بحث و نتیجه گیری: اگرچه در تنظیم مدل پیشنهادی، جامعیت و نظام‌مند بودن در نظر گرفته شد؛ اما تضمین موفقیت آن در تعمیم به سایر بیمارستان‌های کشور، مستلزم تعریف الزامات استقرار آن (شامل فرآیند و ساختار) متناسب با ظرفیت‌های موجود در سازمان مجری و  جلب حمایت رؤسا و مدیران ارشد سازمان است.
متن کامل [PDF 634 kb]   (14 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: پزشکی
پذیرش: ۱۳۹۷/۹/۱۳ | انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۳ | انتشار الکترونیک: ۱۳۹۷/۹/۱۳

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA code

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پایش می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2015 All Rights Reserved | Payesh Health Monitor

Designed & Developed by : Yektaweb