دوره 20، شماره 6 - ( آذر ـ دی 1400 )                   جلد 20 شماره 6 صفحات 757-743 | برگشت به فهرست نسخه ها

Ethics code: IR.MODARES.REC.1399.163
Clinical trials code: IRCT20210301050542N1


XML English Abstract Print


1- دانشکده علوم پزشکی، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
2- شبکه بهداشت و درمان چالوس، علوم پزشکی مازندران، چالوس، ایران
چکیده:   (492 مشاهده)
مقدمه: گردن درد یکی از شایع ترین اختلالات اسکلتی- عضلانی مرتبط با کار محسوب می شود که منجر به پیامدهای  اجتماعی و اقتصادی  مهمی از قبیل کاهش بهره وری به دلیل غیبت از کار، مرخصی و باز نشستگی زودرس، روز های کاری از دست رفته، ضرر مالی ناشی از  هزینه های پزشکی و اخلاق کاری ضعیف ناشی از ناراحتی در هنگام کار در نیروی کار به ویژه معلمان می شود. مطالعه حاضر با هدف شناسایی وتبیین علل درد گردن شغلی و ارتقای رفتارهای پیشگیری کننده از آن بر اساس الگوی اعتقاد بهداشتی در معلمان انجام شد.
مواد وروش کار: مطالعه حاضر از نوع کیفی بود که با روش تحلیل محتوای جهت دار(Directed Content Analysis) در سال 1399 و با مصاحبه ی تلفنی برروی 25 نفر از معلمان مقطع متوسطه اول منطقه 19 شهر تهران که براساس روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شدند، صورت گرفت. سوالات مصاحبه بر اساس سازه های الگوی اعتقاد بهداشتی طرح گردید و اطلاعات پس از جمع آوری با استفاده از  نرم افزار MAXQDAمورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته ها:
در این پژوهش بر اساس مدل اعتقاد بهداشتی طبقات متعدد آگاهی، حساسیت و شدت درک شده، منافع و موانع درک شده، راهنمای عمل و خودکارآمدی به عنوان عوامل تاثیرگذار در ایجاد درد گردن شغلی و عوامل مرتبط در انجام رفتارهای ارتقاء دهنده سلامت گردن بدست آمد.
بحث و نتیجه گیری: معلمان علل و عوامل رعایت و عدم رعایت رفتارهای پیشگیری کننده از درد گردن و تاثیر درد های گردنی مرتبط با شغل بر کار و زندگی خود را بیان کردند. به علت  نقش بسزا و پراهمیت معلمان در آموزش و پرورش کودکان، نوجوانان و جوانان و کمک به پیشرفت های فنی و علمی جامعه، سلامت آنها باید مورد توجه قرارگیرد.
متن کامل [PDF 912 kb]   (250 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: بهداشت عمومی
دریافت: 1400/5/23 | پذیرش: 1400/9/1 | انتشار الکترونیک پیش از انتشار نهایی: 1400/9/7 | انتشار: 1400/9/29

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.